Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)
Провери е-пошта
Банер
Пријатели
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Настани
ВИАЕКСПО 2011 Софија PDF Печати Е-пошта


Комората на Мал бизнис на 12 и 13.04.2011 оствари успешна посета на повеќе институции во Софија, Енефект и Конверенцијата за обновливи извори на енергија во организација на Виаекспо 2011 - Софија.

 
Семинар за Енергетска ефикасност и Обновливи извори на енергија PDF Печати Е-пошта

Со поддршка на Sustainable Energy Europe Campaign www.sustenergy.org - организаторот „Стопанската Комора на Мал Бизнис на Македонија„ Ве повикува да присуствувате на предстојниот Семинар за Енергетска Ефикасност и Обновливи Извори на енергија - „Технологија на Биогорива, Опрема и Употреба„ кој ќе се организира во Скопје на 1 Февруари 2011 г.


СЕМИНАРОТ Е ОФИЦИЈАЛЕН НАСТАН - ENERGY DAY НА SUSTAINABLE ENERGY EUROPE CAMPAIGN - иницијатива на Европската Комисија

 

Повеќе...
 
12-ти Експертски форум-Инструменти на Европската Унија за поддршка и развој на малите и средни претпијатија PDF Печати Е-пошта

На 29.11.2010 во ректоратот на Универзитетот Св. Кирил и Методиј во Скопје, во организација на фондацијата Конрад Аденаур и во присуство на ректорот на Универзитетот, министерот за економија и други државни функционери, експерти и гости од земјава и странство се одржа дебата на повеќе теми од оваа проблематика. На форумот учествуваа и ја следеа конференцијата и претсавници на Комората за мали бизниси кои дадоа свој допринос во реализација на проектот

 
Потпишан меморандум за разбирање со Унијата на претприемачи на Црна Гора PDF Печати Е-пошта

На 22.09.2010 во Подгорица, по просториите на Унијата на претприемачи се одржа заедничка бизнис средба на фирмите Озон, Буларт дизајн, Вако и Ива инженеринг со фирми од Црна Гора. На средбата беше претставена производствената програма на фирмите Озон и Буларт дизајн од Скопје. Потпишан е меморандум за соработка помеѓу Унијата на претприемачи и Комората на мал бизнис.


Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Комора на мал бизнис
Почетна
Настани
Услуги
Членки
Привилегии
Занимливости
Мал бизнис инфо
Банер